Nářadí Skil


Nářadí Skil

SKIL v České republice

  • Historie SKILu má svůj počátek ve dvacátých letech 20. století v době, kdy ještě neexistovalo žádné elektrické ruční nářadí, ale všechny těžké práce musely být vykonávány ručně.
  • V té době napadlo Američana Edmonda Michela, že práce při sklizni cukrové třtiny, k čemuž se tehdy využívala mačeta, by se dala značně ulehčit. Začal na tom pracovat a v roce 1924 sestrojil první mechanizovaný nástroj tohoto druhu - okružní pilu.
  • Společně s chytrým obchodníkem Joem Sullivanem a později s jeho synem Boltonem, po dalším vývoji vynálezu a po udělení patentu SKILSAWâ na okružní pilu, založili společně v roce 1924 firmu SKIL v americkém městě Chicago. Firma se nejdříve specializovala na výrobu okružních a kmitacích pil, později ovšem rozšířila výrobu o pásové brusky, příklepové vrtačky a další šikovné nářadí, a stala se tak nejuznávanějším a na trhu nejsilnějším výrobcem elektrického ručního nářadí. V 50. letech rozšířila svou působnost i za hranice U.S.A. Prodej mimo Spojené státy byl zahájen v Kanadě, brzy se ovšem rozšířil i do Evropy. V roce 1961 byla zahájena výroba v holandské Bredě. Toto město se stalo centrálou pro distribuci el. ručního nářadí SKIL v Evropě, kde se také převážná část tohoto nářadí vyrábí. Ostatní nářadí je dováženo z U.S.A. Na český trh se tato značka dostává v roce 1990.

V roce 1996 se firma Skil stala členem skupiny BOSCH, a tak se v České republice výhradním distributorem této značky stává firma Robert Bosch odbytová s r.o.


Proč nakupovat u nás?Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.

Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.